1 Milyon Dolarlık Bitcoin’i Çalmaya Çalışan 5 Hırsız Yakalandı

bitcoin ve hapishaneAmerika’da 1 milyon dolarlık Bitcoin’i çalmaya çalışan 5 kişi tutuklandı. Georgia eyaletinde gerçekleşen olayda polis ekipleri erken davrandı. Bölgede yer alan bir eve girerek 1 milyon dolar değerinde Bitcoin’i gasp etmeye teşebbüs eden hırsızlar; 4 ayı aşan bir soruşturma sürecinin ardından yakalandı.

Koinbülteni’nin haberine göre, 2018 başlarında yaklaşık 4 ay önce, Forysth Country polis ekipleri; bir otelde 4 kişiyi uyuşturucu kaçakçılığı yaptıkları iddiası ile göz altına almıştı. Ellerinde lateks eldiven, çeşitli ekipmanlar ve ses kayıt cihazı bulunan 4 kişi, daha sonra yeterli delil bulunamayınca 29 Ocak günü cezaevinden yollanmıştı.

Soruşturma derinleştirildiğinde gerçek ortaya çıktı. O dönemde polisin uyuşturucu kaçırdıkları iddiası ile göz altına aldığı 4 kişinin aslında bir semt sakinin evine girerek onun Bitcoin’lerini çalma hazırlığında olduğu iddia edildi. İsmi geçen 4 kişi; Matthew Schwartz, Trivette Adams, Jacob South ve Michael McDermont’un planladığı işin uyuşturucu değil, Bitcoin hırsızlığı olduğu anlaşıldı.

Suç çetesinin iki üyesi Adams ve McDermont, bölge yakınındaki Hartsfield Jackson hava alanında uçağa binmek üzereyken yakalandılar. McDermont, polisten kaçmak için havaalanını birbirine katarken, yaşanan arbedenin sonucunda hırsızın ele geçirildiği belirtildi.

Çetenin diğer iki üyesi South ve Schwartz ise diğer iki arkadaşlarının yapamadığını yapıp, Atlanta’dan uçak ile kaçmayı başardılar. Ancak bu kaçış uzun sürmedi. Chicago’da büyük suçlarla mücadele şubesinden tecrübeli iki dedektif; Chicago Polis Departmanı’nın da yardımı ile ikiliyi kısa sürede yakalamayı başardı.

Başlarda ismi geçmeyen sonradan çetenin son üyesi olduğu anlaşılan Illinois sakini Justion Ellison da 11 Mayıs tarihinde ele geçirildi.

Polis ekiplerinden yapılan yazılı açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“Pflurgerville, Texas’ta ikamet eden 20 yaşındaki Trivette Adams, Norcross’dan 21 yaşındaki Robert South, Hesperia California’da ikamet eden 18 yaşındaki Matthew Schwartz, Michael Mc Dermott ve Justin Ellioson zor kullanarak soygun yapma ve yasalara karşı gelme suçlarından dolayı tutuklanmış ve ceza evine gönderilmiştir. Sanıkların yargılaması ile ilgili detaylar ilerleyen günlerde paylaşılacaktır.”

Yorumunuzu Yapın "1 Milyon Dolarlık Bitcoin’i Çalmaya Çalışan 5 Hırsız Yakalandı"

Yorum Gönder

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır.


*


WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien