5 Yıl Önce Kuruldu 250 Milyon Dolara Satıldı

5 Yıl Önce Kuruldu 250 Milyon Dolara Satıldı5 yıl önce kurulan İstanbul merkezli Türk Mobil oyun şirketi Gram Games, dünyanın sayılı oyun geliştiricilerinden Zynga tarafından 250 milyon dolar nakit ve ek ödemeler karşılığı satın alındı. Gram Games’in geliştirdiği pek çok oyun, bugüne kadar Amerika ve Avrupa mobil platformlarında birinciliğe kadar yükselmişti.

Sözcü Gazetesi’nin haberine göre, İstanbul ve Londra’da iki ayrı stüdyoda toplam 77 çalışanıyla faaliyet gösteren Gram Games; 250 milyon dolar nakit ve ek ödemeler karşılığı dünyaca ünlü oyun geliştiricisi Zynga bünyesine katıldı. “1010!” ve “Six!” gibi ünlü bulmaca oyunlarının üreticisi olan Gram Games, dünya çapında 170 milyondan fazla oyuncuya sahip. Şirket, pek çok oyununu Avrupa ve Amerika mobil platformlarında da birinciliğe taşıma başarısını göstermişti.

Gram Games’in Kurucu Ortağı ve CEO’su Mehmet Ecevit satınalma ile ilgili şu değerlendirmeleri yaptı: “2012 yılından bugüne başarıyla yarattığımız Gram Games kültürünü, İstanbul ve Londra’daki stüdyolarda çalışan yetenekli takımımızı ve başarılı sayısız oyunumuzu; Zynga şirketinin dünya çapında etkin organizasyonuyla birleştirmekten gurur duyuyoruz.

YENİ OYUNLARI EN ÇOK KAZANAN İLK 50 OYUN ARASINA GİRDİ

Şirket geçtiğimiz sene geliştirdiği yeni oyunu “Merge Dragons!” ile en çok kazanan ilk 50 oyun arasına girerken büyük firmaların da dikkatini çekmişti.

Satınalma işlemini gerçekleştiren Zynga CEO’su Frank Gibeau; “Türk mobil oyun şirketi Gram Games ekibinin özgün kültürü ve yaratıcı oyun geliştirme yöntemleri açıkçası bizleri çok etkiledi. Hızlı hareket ederek, zevkli, oynaması kolay ve bağımlılık yaratan oyunlar üretiyorlar” şeklinde memnuniyetini dile getirdi.

Gram Games Avukatı Görkem Gökçe ise yaptığı açıklamada “5 yıl içerisinde milyonlarca dolarlık bir şirket yaratmış olmak sıradışı bir başarı hikayesi. Şirketin kuruluşundan bu yana avukatlığını yapmış olmak bizim için övünç kaynağı. Öncelikle Gram Games ekibini sonrasında da bu projede hukuki desteğini en şekilde sunan ekibimi kutluyorum. Ülkemizin sesinin dünya çapında duyulmasına katkı yapmış olmak bizim için gurur verici. Umarım yurdumuzun gençlerine ilham verir” şeklinde konuştu.

Yorumunuzu Yapın "5 Yıl Önce Kuruldu 250 Milyon Dolara Satıldı"

Yorum Gönder

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır.


*


WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien