50 Cent’in Bitcoin Zengini Olduğu Haberi Yalan Çıktı

50 Cent'in Bitcoin Zengini Olduğu Haberi Yalan ÇıktıÜnlü Rapçi 50 Cent’in unuttuğu Bitcoin’lerden zengin olduğu haberi geçtiğimiz ay ortaya çıkmış ve dünya medyasında büyük yankı uyandırmıştı. Ancak şirketlerine bağlı olarak incelenen resmi kayıtlar sonrasında ve kendisinin itirafı ile birlikte bu haberin yalan olduğu kısa sürede anlaşıldı.

Webtekno’nun haberine göre, geçtiğimiz yıllarda çıkarttığı Animal Ambition isimli bir albümü internet üzerinden satışa koyan 50 Cent, ödeme seçenekleri arasına sanal para Bitcoin’i de koymuştu. Geçen zaman içinde şirketin bu işlem için açtığı Bitcoin cüzdanında biriken miktar unutuldu ve geçtiğimiz ay 50 Cent’in sözleri ile tekrar hatırlandı ve bulundu. Bu süre zarfı içinde Bitcoin şaha kalktığından, unutulan miktarın değerinin 8 milyon doları bulduğu belirlenmişti.

MAHKEMELER ŞİRKETİN HESAPLARINI KONTROL ETTİ

Olayın gündeme gelmesinin ardından, 50 Cent’e ait olan şirketin hesaplamaları mahkemeler tarafından incelemeye alındı. İnceleme sonucunda asıl adı Curtis James Jackson olan 50 Cent’in hiç bir zaman Bitcoin sahibi olmadığı ortaya çıktı ve konu hakkında şu açıklamayı kendisi yaptı:

“Markamı ilgilendiren tüm online işlemler, bağımsız olarak sahip olunan ve işletilen üçüncü parti bir şirket olan Central Nervous LLC tarafından gerçekleştirildi. Çevrim içi olarak gerçekleşen sınırlı sayıdaki Bitcoin işlemleri, şu andaki döviz kuruna göre eş zamanlı olarak ABD Doları’na dönüştürülmüştü.”

BİTCOİN’LER O DÖNEMDE BOZDURULMUŞ

200.000 satan Animal Ambition albümünün satış işlemlerine dair bir ekran görüntüsünü sosyal medyadan paylaşan 50 Cent’in ödemeleri 5.5 ila 8.9 dolar arasında Dolar cinsinden aldığı ortaya çıktı.

Ödemelerin kabul edildiği BitPay cüzdanına albüm satışlarından geldiği belirtilen 700 Bitcoin hakkında herhangi bir veri bulunmuyor. Albümün satıldığı dönemde Bitcoin’in 650 dolar civarında olduğu hesaba katılırsa, o günkü Bitcoin’in anında dolara dönüştürülmesi sonucunda sadece birkaç bin dolar Bitcoin geliri elde edildiği düşünülebilir.

50 Cent, basını kandırmadığını unutkanlığından dolayı hatalı bir açıklama yaptığını şu sözleri ile kabul etti:

“Genelde hakkımda basına yansıyan haberlerin imajıma ve markama geri dönüşü olmayan zararlar vermemesi halinde itiraz etmiyorum. Söz konusu raporun da uygun olduğunu düşündüğüm için yayınladığım doğrudur. Sosyal medyada işlem yapmayı unuttuğumu bildirdiğim paylaşımlar yaptım, ancak asıl unuttuğum Bitcoin’lerin o zamanlarda dolara dönüştürülmüş olmasıydı.”

Yorumunuzu Yapın "50 Cent’in Bitcoin Zengini Olduğu Haberi Yalan Çıktı"

Yorum Gönder

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır.


*


WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien