BetVictor Kullanıcı Hesap Bilgileri İnternette Deşifre Oldu

BetVictor Kullanıcı Hesap Bilgileri İnternette Deşifre OlduLiverpool’un bahis ortaklarından BetVictor’da oyunlarını oynayan kişilerin bilgileri internete sızdı. Birçok şifre ve hesap bilgilerinin internete sızması sonrasında BetVictor soruşturma başlattığını açıkladı.

Siber saldırılan her internet sitesinin başına gelebilir ama BetVictor’da yaşanan durum biraz daha farklı. Birçok şifrenin ve belgenin ortaya çıkarılması BetVictor’un gerekli önemleri almadığını ortaya koyuyor.

Güvenli araştırmacısı Chris Hogben, bir blog yazısında bu şifrelerin nasıl çalınmış olabileceğini açıkladı. Yöneticilerin şifreleri dahil birçok bilginin çalınmasını enteresan bulan Hogben, bu tip bir saldırıda sistem otomatik olarak haber vereceğini dile getiriyor.

Kullanıcıların Zarar Görüp Görmediği Bilinmiyor

Chris Hogben, internete düşen şifreleri denemediğini ve bu sebeple kullanıcıların zarar görüp görmediğinin bilinmediği belirtti. Ayrıca BetVictor da şu an için herhangi bir açıklama yapmış değil. Sadece araştırmalarının devam ettiğini belirten BetVictor’un ne zaman açıklama yapacağı da tam olarak bilinmiyor.

Chris Hogben, kullanıcıların durumu ile ilgili BetVictor’a bir mail atmış ama BetVictor açıklama yapılmayacağını Hogben’e iletmiş.

BetVictor Ağır Cezalar Alabilir

Eşine az rastlanır bir saldırıya maruz kalan BetVictor’un güvenlik zaafının şirkete pahalıya patlaması bekleniyor. Geçtiğimiz ay UK Gambling Commission, yeni bir mevzuat yayımlamış ve burada kullanıcı bilgilerinin güvenliği ön plana çıkartılmıştı.

25 Mayıs 2018’den itibaren verilerin korunması için daha titiz davranılması gerektiğini belirten UK Gambling Commission’un BetVictor’u cezalandırması bekleniyor.

BetVictor’un bir an önce harekete geçmesi ve bu konuyla ilgili kamuoyunu bilgilendirmesi gerekiyor. Ciddi yaptırımlardan kaçınmak için yeni bir politika izlemek zorunda olan BetVictor’un henüz bir açıklama yapmaması ciddi sorun yaşayacaklarının bir bakıma habercisi.

Yorumunuzu Yapın "BetVictor Kullanıcı Hesap Bilgileri İnternette Deşifre Oldu"

Yorum Gönder

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır.


*


WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien