Bitcoin Cüzdanı Binance Hackerların Başına $250.000 Ödül Koydu

Bitcoin Cüzdanı Binance Hackerların Başına $250.000 Ödül KoyduKüresel ölçekte en büyük ikinci işlem hacmine sahip olan Binance, hackerların tutuklanması için bilgi sağlayan kişilere $250.000 ödül vereceğini açıkladı. Hackerların yakalanması gerektiğini belirten Binance, son dönemde birkaç saldırıyla karşı karşıya kalmıştı.

Binance, son dönemde birkaç saldırı yaşadı. Hatta bu saldırılardan birinde sistem kapatıldı ve birkaç gün siteye erişim sağlanamadı. Saldırılardan biri 7 Mart günü gerçekleşti. Başarılı olmayan bu saldırının ardından Binance, hack olaylarının gerçeklemeden önce engellenmesi gerektiğini, 7 Mart’taki saldırı amacına ulaşmasa bile geniş çaplı bir organize olduğunu açıkladı.”

Son saldırının ardından ViaCoin de Binance’ye destek verdiğini belirttik. Bu saldırıyı gerçekleştiren hackerların yakalanmasını sağlayan bilgi paylaşımı yapan kişiler ise $250.000 kazanacak. Ayrıca ödülün gelecek saldırıların önlenmesi durumunda 10 Milyon Dolar kripto para ödülüne kadar çıkacağı açıklandı.

Binance, diğer kripto para borsalarını da etkinliklerine davet ettiklerini açıkladı. Kripto işletmelerinin de katılımından memnuniyet duyacaklarını açıklayan Binance, hack olaylarının önüne geçmek için var gücüyle çalışıyor.

Geçtiğimiz yıl bencer bir olay Coindash’in başına gelmişti. Yaklaşık 37.000 Ethereum çaldıran şirket, bir soruşturma başlatmış ve çalan kişileri tespit etmişti. Bu çalınan Ethereumları geri alan şirket ilk önce 10.000 Ethereum’u, daha sonra 20.000 Ethereum’u geri aldığını kamuoyuyla paylaşmıştı. Kalan 7.000 Ethereum hakkında ise herhangi bir açıklama yapılmadı.

Son dönemde artan kripto para hırsızlığı olaylarının artık takip edilebildiği ve bu konudaki tutuklamaların çok geç olmadan başlayacağı belirtiliyor.

Yorumunuzu Yapın "Bitcoin Cüzdanı Binance Hackerların Başına $250.000 Ödül Koydu"

Yorum Gönder

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır.


*


WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien