CardPlayer 2017 Yılın Poker Oyuncusu Adrian Mateos Oldu

Adrian Mateos2017 yılı poker dünyası için yine oldukça hareketli geçti. Sezon boyunca birçok turnuvanın olduğu bu yılda sezonun en iyi poker oyuncusu Adrian Mateos oldu. 23 yaşındaki Mateos, CardPlayer’ın verdiği bu ödülü kazanan ilk Avrupalı oyuncu olmayı başardı.

Mateos, sezon boyunca birçok turnuvaya katıldı ve sonunda CardPlayer Yılın En İyi Poker Oyuncusu seçildi. Sıralamada sadece 14 gün zirvede kalan Mateos’u birçok önemli turnuvada boy gösteren Bryn Kenney takip etti.

Mateos, 2017 yılında katıldığı turnuvaların 22’sinde final masası gördü. Bunun yanında 4 de şampiyonluğa imza attı.

23 yaşındaki İspanyol oyuncu sezonu 27 Şubat’ta Los Angeles’ta gerçekleşen bir turnuva ile açtı. Bu turnuvayı 4’üncü sırada bitiren Mateos, 18.510 Dolar’ın sahibi oldu. Mart ayında katıldığı 3 turnuvada final masası gören Mateos, Nisan ayında ise ilk şampiyonluğunu yaşadı. PokerStars Monte Carlo’da şampiyon olan İspanyol oyuncu, bu şampiyonlukla birlikte 989.000 Dolar’ı hanesine yazdırdı. Bu ikramiye, Mateos’un yıl içinde kazandığı en yüksek ikramiye oldu.

Temmuz ayı dışındaki tüm aylarda en az 1 final masası gören Mateos’un yılın poker oyuncusu olmasını sağlayan ay ise Aralık ayıydı. Mateos, bu ayda toplam 4 turnuvaya katıldı ve hepsinde final masası gördü. 2017 yılında toplam 5 Milyon Dolar kazanan Mateos, böylece yılın en başarılı poker oyuncusu oldu.

Adrian Mateos’u Bryn Kenney takip etti. 3’üncü sırada ise genç yaşına rağmen bir poker efsanesi olan Fedor Holz vardı. Kenney, 2017 yılında toplam 8 Milyon Dolar kazanırken Holz yaklaşık 5 Milyon Dolar kazandı. 4’üncü sırada ise Alman poker oyuncusu Koray Aldemir yer alıyordu. Aldemir’in 2017 yılında pokerden kazandığı miktar 4 Milyon Dolar.

Yorumunuzu Yapın "CardPlayer 2017 Yılın Poker Oyuncusu Adrian Mateos Oldu"

Yorum Gönder

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır.


*


WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien