Full Tilt Poker’in Eski Sahiplerinden Chris Ferguson Özür Diledi

Full Tilt Poker’in Eski Sahiplerinden Chris Ferguson Özür DilediABD’de kumar endüstrisinin yeniden şekillenmesine sebep olan “Black Friday” üzerinden tam 7 yıl geçti. O dönem Full Tilt Poker sahiplerinden biri olan Chris Ferguson ise geçtiğimiz günlerde o süreçle ilgili ilk kez açıklama yaptı. Konu ile ilgili üzgün olduğunu belirten Ferguson, tüm oyunculardan özür diledi.

ABD’de yaklaşık 7 yıl önce “Black Friday” gündeme oturmuştu. Birçok poker sitesine hileli yollardan para kazandığı gerekçesiyle bu operasyonda el konulmuştu. O dönem Full Tilt Poker’in sahiplerinden biri olan Chris Ferguson, uzunca bir süre suçlamalarla boğuşmuştu. 2016 yılında tekrar poker turnuvalarında boy göstermeye başlayan Ferguson, 2018 WSOP’un başlamasından önce kısa bir video yayınladı.

 

”Black Friday’i Engelleyemediğim İçin Özür Dilerim”

WSOP 2018’de boy göstermesi beklenen Chris Ferguson, bu turnuva öncesinde 42 saniyelik bir video çekti. Bu videoda Black Friday’e değinen Ferguson şu ifadeleri kullandı:

“Bu kısa videoyu sevdiğim ve uzun süredir rol aldığım poker topluluğuna hitap etmek istiyorum. Black Friday’in gerçekleşmesini engelleyememekten dolayı büyük bir üzüntü içindeyim. Black Friday sonrasında bütün kullanıcıların parasını geri alması için yoğun bir çaba sarf ettim. Bu sürecin uzamasından dolayı özür dilerim. Ayrıca kamuoyuna açıklama yapmak için de geç kaldığımın farkındayım. Hayranlarıma ve poker topluluğuna destekleri için teşekkür ederim. Bir gün Full Tilt Poker hikayesi anlatılacak. Ben de o günü birçoğunuz gibi sabırsızlıkla bekliyorum. Sizleri bu yaz WSOP’ta görmeyi umut ediyorum. Teşekkürler ve iyi şanslar.”

Ferguson’un Olaylardan Habersiz Olduğu Anlaşılmıştı

Black Friday kapsamında yakalanan Ferguson 2013 yılına kadar hukuk mücadelesini sürdürdü. Yaptığı hiçbir hata olmadığında ısrarcı olan Ferguson’un bütün bu olaylardan habersiz olduğu açıklanmıştı.

Full Tilt Poker’den 14 Milyon Dolar kazanan Ferguson, bu paranın tamamını parası çalınan müşteriler için harcadı. Herhangi bir suçu olmadığı tespit edilen Ferguson’un 2018 yılında büyük turnuvalarda boy göstereceği tahmin ediliyor.

Yorumunuzu Yapın "Full Tilt Poker’in Eski Sahiplerinden Chris Ferguson Özür Diledi"

Yorum Gönder

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır.


*


WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien