Gaming VC ve Ladbrokes Coral Birleşmesi Onaylandı

Gaming VC ve Ladbrokes Coral Birleşmesi OnaylandıDünyanın önde gelen kumar şirketlerinden Gaming VC ile Ladbrokes Coral arasındaki satın alma işleminin son noktasına gelindi. Rekabet Kurulu’ndan (CMA) onay alındı ve iki şirket birleşme için gün saymaya başladı.

Kamuoyu aslında iki şirketin birleşmesi durumunda İngiltere’de rekabetin biteceğini ve Ladbrokes Coral’in birkaç adım öne çıkacağını düşünüyordu. Rekabetin bitip bitmeyeceğini araştıran CMA, sonunda kararını verdi ve bu birleşmenin herhangi bir sorun oluşturmayacağını açıkladı.

Geçtiğimiz aylarda iki şirket anlaşmaya varmış ve Gaming VC de anlaşmanın önünü tıkayan düzenlenmemiş piyasalardaki ürünlerini elden çıkarmıştı. 4 Milyar Pound’luk bu anlaşmanın önündeki tek engel CMA’nın vereceği karardı. CMA da geçtiğimiz haftalarda yaptığı açıklamayla bu birleşmeye son noktayı koydu. Gaming VC’nin İngiltere’de sadece online hizmet verdiğini söyleyen CMA, bu birleşmenin rekabeti azaltmayacağını dile getirdi. Detaylı bir araştırma yaptıklarını ve bu araştırmaların sonunda İngiltere’de, bu birleşmenin ardından Ladbrokes Coral ile rekabet edebilecek birçok şirket olduğuna karar verdiklerini söylediler.

Gaming VC ile Ladbrokes Coral arasındaki birleşmenin önünde böylece resmi bir engel kalmadı. Ancak 4 Milyar Pound’luk satın alma fiyatının biraz daha değişeceği tahmin ediliyor. Hükümetin sabit gelirli bahis terminallerine karşı yaptırımları sebebiyle Ladbrokes Coral’i gelirlerinde ciddi bir kayıp yaşandı. En büyük gelirlerini bu oyunlardan elde eden şirketin bu kayıpları sonrasında Gaming VC’nin satın alma fiyatını değiştireceği düşünülüyor. Kısacası; birkaç ay daha İngiltere’de Ladbrokes Coral – Gaming VC birleşmesi gündem olacağa benziyor.

Yorumunuzu Yapın "Gaming VC ve Ladbrokes Coral Birleşmesi Onaylandı"

Yorum Gönder

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır.


*


WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien