Hıncal Uluç: “Şikayetçi Kumar SMS’leri Yeniden Başladı”

Hıncal Uluç: “Şikayetçi Kumar SMS’leri Yeniden Başladı”1 Haziran Cuma Günü Sabah Gazetesi’ndeki köşesinde Hıncal Uluç, yasak kumar mesajlarından bir kez daha şikayetçi oldu. Daha önce de pek çok kez kumar smslerinden yıldığını yazılarında belirten Uluç, bir süredir yok olan mesajların yeniden başladığından dert yandı.

“Her yıl ülkemize milyarla dolara mal olan korsan şirketler aniden azdılar. Aylardır yok olmuşlardı. Yok etmeyi başarmıştık. Şimdi, cep telefonuma bunlardan birinin mesajının düşmediği gün yok.” diyerek yazının girizgahında sıkıldığını belli eden Hıncal Uluç, SMS’lerde paylaşılan bahis sitesi isimlerini de yazısının içinde belirterek söz konusu sitelerin Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti merkezli olduğunu ifade etti.: “Betegel.. Cratosslot.. Seribet..
Bunlar genelde Kıbrıs merkezli siteler.. Kuzey Kıbrıs’taki ünlü kumarhane otellerine bağlı olanlar da var..

Yasak kumar sitelerinin SMS’leri ile daha önce yaptığı savaşı da şu ifadelerle yazısında belirtti:, “Ben şahsen uğraşmıştım ve Turkcell en azından bana gelen mesajları engellemişti. Aylardır rahattım. Geçen hafta yağmur başladı, ne olduysa..”

“HANGİ BAKANLIK DUR DİYECEK?”

Bu SMS’lere kimin dur diyeceğini bilmediğini aktaran Hıncal Uluç, hükümete eleştirisini de sıraladı: “İçişleri Bakanlığı.. Maliye Bakanlığı.. Ulaştırma Bakanlığı.. Hepsi bir ucundan tutuyor. Hepsi bir ucundan tutunca da kimse sımsıkı tutmuyor. Kimse sorumluluk hissetmiyor.. O zaman da meydan işte böyle boş kalıyor..”

Ailelerin yıkımı olduğu gerekçesiyle ülkemize döviz getiren kumarhanelerin yasaklanmasına da değinen Uluç, “Bu rezil iptila aile facialarına sebep oluyor, yuvalar yıkıyor diye.. “Ülkeme paradan önce, insanlarımıza ruh sağlığı, aile bütünlüğü lazım diye kumarhaneleri yasakladık. Peki başardık mı? Kısmen çünkü hemen komşularda yerden bitme kumarhaneler türedi. Bulgaristan, Yunan Adaları, Gürcistan. En önemlisi de, Antalya’ya gider gibi, pasaportsuz, sadece kimlik kartı ile gittiğimiz Kuzey Kıbrıs doldu. Hatta günübirlik gidip gelmeler başladı. Onları önlemek mümkün değilken bir de İnternet Kumarı başladı..

Yasaklamak ile birşeylerin düzelmediğini çok net ifade eden Hıncal Uluç, yazısının sonunda:

“Biz kumarhaneleri yasaklayarak zarar ettiğimizle kaldık, onlar ayni kazancı, hem de daha ucuz yollardan, daha kolay elde etmeye başladılar..
Bu işle kim uğraşacak?
Bilmiyorum..”

diyerek sözlerini noktaladı.

Yorumunuzu Yapın "Hıncal Uluç: “Şikayetçi Kumar SMS’leri Yeniden Başladı”"

Yorum Gönder

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır.


*


WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien