Horoz Dövüştürücülerinden Cumhurbaşkanı’na Oy Uyarısı

Horoz Dövüştürücülerinden Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Uyarı GeldiHayvanlara yönelik şiddetin son günlerde artması üzerine yeni bir yasal düzenleme kapıda. Kanun tasarısı için ilk taslak metin hazırlandı. Taslaktaki yaptırımlara göre köpek ve horoz dövüştürenlere hapis cezaları öngörülüyor. Bu taslağa karşı çıkan horoz dövüştürücüleri bir video ile Cumhurbaşkanı’na seslendi.

Türkiye’nin dört bir yanından vahşi doğada ya da şehirlerimizde hayvan şiddetini içeren haberlere her gün bir yenisi ekleniyor. Bu şiddetin artması üzerine yeni bir kanun tasarısı hazırlandı. Taslak metinde yer alan köpek ve horoz dövüştürenlere gelecek olan hapis cezaları bu işle uğraşan ve bahis oynatan kişilerin tepkisine neden oldu.

HOROZCULARDAN ERDOĞAN’A OY TEHDİDİ

Halk TV’nin haberine göre Horozcular çektikleri videoda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a seslendi ve uyarılarda bulundu. Bu tasarıya karşı çıkan horoz dövüştürücüleri Sosyal medyayı salladı.

Çektiği videoda masa başında gözükerek işinin başında izlenimi veren horozcu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı 2 milyon oyu Meral Akşener’e vermekle “tehdit ederek” düzenlemenin geri çekilmesini talep etti.

“Sizden bugün zor günümüzde bizim yanımızda olmanızı istiyoruz” diyerek Cumhurbaşkanı Erdoğan’a seslenen horoz dövüştürücüsü, Meral Akşener’in kayınpederinin horozcu olduğunun konuşulduğunu söyledi ve “2 milyon oyu Akşener’e kaydırmak istiyorlar” mesajını alttan alta vermiş oldu.

Kısa bir sürede gündeme oturan video, sosyal medyanın bir numaralı konusu haline geldi. İşte “fakirin hobisi” horozcuların Cumhurbaşkanı Erdoğan’a seslendikleri video:

Yorumunuzu Yapın "Horoz Dövüştürücülerinden Cumhurbaşkanı’na Oy Uyarısı"

Yorum Gönder

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır.


*


WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien