İngiltere ve Fransa Sporda Şikeye Karşı İş Birliği Yapacak

Fransa spor bakanı Laura Flesselİngiltere ve Fransa Spor Bakanlıkları, geçtiğimiz günlerde spor yolsuzlukları ve şike konusunda ortak hareket edeceklerini duyurdular.

Geçtiğimiz hafta göreve yeni başlayan Matt Hancock ve Fransa Spor Bakanı Laura Flessel (üstte), İngiltere-Fransa zirvesinde spordaki yolsuzluk ve şike ile mücadeleyi kapsayan anlaşmayı imzaladılar.

Anlaşma ile birlikte Londra 2012 Olimpiyatları ve 2015 Rugby Dünya Kupası’nı düzenleyen İngiltere, uyguladığı stratejileri Fransa ile paylaşacak.

Anlaşmanın imzalandığını duyuran Matt Hancock, anlaşma ile ilgili açıklamalarda bulundu. “İngiltere ve Fransa, yolsuzlukla mücadelede müttefiklerdir. Doping ve şike, son yıllarda spor dünyasını ciddi manada sarstı. Sporun bütünlüğünü korumak için birlikte hareket etmek oldukça önemli. İzleyiciler, adil oyuna inanmak zorundalar. İngiltere’nin Anti-Doping, Gaming Commission’un istihbarat birimi ve spor yönetmeliği sayesinde spor organlarımızın daha şeffaf olmasını sağladık. En iyi uygulamayı diğer ülkelerle de paylaşmak istiyoruz. Fransa ile imzaladığımız bu anlaşma yolsuzluk konusunda ortak hareket etmenin ne derece önemli olduğunu kanıtlıyor.”

2016 yılında İngiltere, yolsuzlukla mücadele için Uluslararası Yolsuzlukla Mücadele Ortaklığına katılmıştı. Aralık ayında bu ortaklık sporda altyapılarda olan yolsuzluk, organizasyon düzenleyen şehir ve benzeri konuları araştırmak için bir görev gücü oluşturdu.

Yeni anlaşmaya ilk olumlu tepki uluslararası spor bütünlük kuruluşu ESSA’dan geldi. ESSA Genel Sekreteri Khalid Ali, iki ülkeyi de tebrik etmek gerektiğini vurguladı. Her iki ülkenin de önceliğinin spor bütünlüğü olduğunu belirten Ali, birlikte hareket etmenin şike ve yolsuzlukları azaltacağına inanıyor.

Yorumunuzu Yapın "İngiltere ve Fransa Sporda Şikeye Karşı İş Birliği Yapacak"

Yorum Gönder

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır.


*


WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien