İstanbul’da Lüks İşhanına Sanal Kumarhane Baskını Yapıldı

Şişli’deki Lüks İşhanına Sanal Kumarhane Baskını Yapıldıİstanbul Emniyeti, Şişli Halaskargazi Caddesi’nde bir işhanının 5. katında oluşturulan lüks sanal kumarhaneye operasyon düzenledi. Bilgisayar kullanarak sanal kumar oynayan 2 kişi ve 2 çalışan gözaltına alındı. Kumar oynatılan ana bilgisayarın da hileli olduğu ekiplerce tespit edildi.

Habertürk’ün haberine göre, büyük metropol İstanbul’da yasa dışı kumar denetimleri son hızla devam ediyor. Şişli İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Halaskargazi Caddesi’nde bir işhanının 5. katındaki lüks bir iş yerinin kumarhaneye dönüştürüldüğünü tespit etti. Ekipler, koçbaşı ile iş yerinin kapısını kırmak suretiyle içeriye girdi. Sanal kumarhane sorumlusu olduğu anlaşılan Fehmi S. ile iş yeri çalışanı Bilal A. gözaltına alındı. Operasyonda bilgisayar üzerinden sanal kumar oynayan Ayşe K. ve Cevriye N. de suçüstü yakalandı.

EKİPLER HESAP DEFTERİNİ İNCELEMEYE ALDI

Kumarhanede yapılan aramalarda kumar oynayanların borçlarının tutulduğu hesap defteri ele geçirildi. Kişilerin isimlerinin de yazılı olduğu bu defter polis tarafından incelemeye alındı. Ayrıca sanal kumar oynatılan 9 adet bilgisayar kasası, 13 adet monitör ve 11 adet hard diske el konuldu.

Bilgisayarlarda en çok “slots” ismi verilen sanal kumar oyunun oynandığı anlaşıldı. Kumar oynayacak kişi parasını işletme sahibine yatırarak karşılığında sanal kredi alıyordu. Daha sonra gerçek Casino’larda bulunan kollu kumar makinelerinde olduğu gibi, sanal slot oyununda aynı cins 5 meyve bulunursa oynayan yatırdığı para miktarı kadar para kazanıyor, bulamazsa da yatırdığı parayı kaybediyordu.

KUMAR YAZILIMININ HİLELİ OLDUĞU ANLAŞILDI

Sanal kumar oynatılan ana sistemin yazılımının yurtdışında olduğu belirlendi. Sanal kumar yazılımının hileli olduğu anlaşılırken, oynayan kişinin yüzde 80 oranında kaybetmeye yönelik bir şekilde programlandığı tespit edildi. Tüm bu sisteme rağmen kumar oynayan kişinin kazanması halinde de yurt dışında bulunan ana distribütörün mekan sahibinin zararını karşıladığı böylece mekan işletmecisinin hiç kaybetmediği tespit edildi. İşyeri sorumlusu olan Fehmi S. “kumar oynama, kumar oynamak için yer ve imkan sağlamak ve mühür fekki” suçlamalarına istinaden adliyeye sevk edildi.

Yorumunuzu Yapın "İstanbul’da Lüks İşhanına Sanal Kumarhane Baskını Yapıldı"

Yorum Gönder

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır.


*


WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien