İsviçre Piyango ile Gençleri Güvenli Sekse Teşvik Ediyor

isvicre gvenli seks kampanyası lovelifeKumar ile ilgili çalışmalar yapan İsviçre, piyango ile kondom kullanımını arttırmayı hedefliyor. “Love Life” adı verilen kampanyanın gençleri güvenli seks yapmaya teşvik edeceği belirtiyor.

İsviçre, geçtiğimiz hafta 400.000 kondomu “Love Life” kampanyası kapsamında dağıtacağını duyurdu. HIV konusunda bilinci arttırmak için yapılan bu kampanyada gençlerin güvenli sekse yönelmesi bekleniyor. Kampanya, AIDS Vakfı tarafından da desteklenmekte.

Kampanyanın kumarla bağlantısı ise yapılacak çekiliş. Bu kondomu kullanan kişiler, özel şirketlerin dağıtacağı 3.500 ödül için çekilişe katılmaya hak kazanacak. Kampanyaya katılmak için “Love Life” web sitesine kodu girmek yeterli.

Kampanyada dağıtılacak ödüller arasında bisiklet, elektronik eşyalar, tatil paketleri ve daha birçok eşya yer alıyor.

Amaç Farkındalık Yaratmak

Piyango ile dikkat çekmeye çalışan hükümetin bu kampanyadaki amacı cinsel yolla bulaşan ölümcül hastalıklara dikkat çekmek. Bu piyango sayesinde güvenli seksi ön plana çıkarmaya çalışacak olan yetkilerin amacına ulaşması bekleniyor.

Kumar ve seksi bir araya getirerek enteresan bir kampanya yaratan İsviçre’de kumar karşıtları bu kampanyaya şimdilik karşı çıkıyorlar. Diğer yandan büyük bir kesimin desteğinin alındığı görülüyor.

Ekim Ayına Kadar Kondomlar Dağıtılacak

Haziran ayında başlayan kampanyanın Ekim ayına kadar devam etmesi bekleniyor. Bu süre zarfında yaklaşık 400.000 kondom dağıtması beklenen İsviçre hükümeti bu kampanyayı ilgi çekici bir reklam filmi ile duyurdu. “Love Life” kampanyasının reklam filmi ile sizleri baş başa bırakıyoruz.

Yorumunuzu Yapın "İsviçre Piyango ile Gençleri Güvenli Sekse Teşvik Ediyor"

Yorum Gönder

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır.


*


WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien