Kapalıçarşı’da Bitcoin Dönemi Başladı

Kapalıçarşı bitcoin dükkanıPiyasanın en eski kripto parası Bitcoin, 557 senelik Kapalıçarşı’da kendisine yer buldu. Bir finans efsanesi olarak 21. yüzyıla kazınan Bitcoin, dünya ekonomik tarihindeki yerini aldı. Dünya ticaret tarihinin en önemli alanlarından birisi olan İstanbul’daki Kapalıçarşı, Bitcoin ile buluştu.

Sabah Gazetesi’nin haberine göre, 2017’deki patlamasıyla tüm dünyada popüler hale gelen Bitcoin, para ticaretinin önemli bir oyuncusu haline geldi. İstanbul’da Tahtakale’de açılan ilk Bitcoin dükkanın ardından, 557 yıllık geçmişiyle kentin önemli ticaret merkezi Kapalıçarşı’da da bir dükkan ödemeleri Bitcoin ile alabileceğini duyurdu.

Kripto paralara artan güvenin etkisiyle onları birer değişim aracı olarak hayatın içinde kullanmak gerekiyor. Bu da dönüşümün sivil ayağı için gerekli bir gösterge. Geçtiğimiz günlerde Reddit’te paylaşılan bir görüntü, dünya basınında da büyük ilgi gördü.

Dünyanın en eski ve en büyük ticari merkezlerinden birisi olan Kapalıçarşı’daki bir döviz bürosu, Bitcoin desteği sunmaya başladı. Turistlerin en yoğun ziyaret merkezlerinden biri olan Kapalıçarşı’da, Bitcoin’e yer verilmesi digital paraların hayatımızın içinde yer alabilmesi için doğru bir adım olarak görülebilir.

Yorumunuzu Yapın "Kapalıçarşı’da Bitcoin Dönemi Başladı"

Yorum Gönder

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır.


*


WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien