Lüks Gayrımenkullerin Satışında Bitcoin Dönemi Başladı

lüks gayrimenkul villaKaradağ’ın önemli turizm şehirlerinden Budva’da bulunan lüks gayrımenkuller Bitcoin karşılığında satılmaya başlandı. Budva Noterliği ve Astra Karadağ Yatırım Birliği’nden (AMIA) alınan bilgilere göre 420 Bitcoin’e (yaklaşık 3,2 milyon dolar) 3 lüks dairenin satışı gerçekleştirildi.

Astra Karadağ Yatırım Birliği kripto para ticaretini destekliyor ve bölgedeki işletmeleri günlük işlemlerinde kripto para kullanmaya ikna etti.

Güneydoğu Avrupa’nın ünlü turizm şehri Budva’da, Bitcoin ile üç lüks daire satıldı. Kripto para vasıtasıyla satılan lüks daireler, Adriyatik Denizi’nin sahil kısmında yer alıyor. Astra Karadağ Yatırım Birliği Yetkilisi Nila Emilfarba bu satışın bölgede kripto paralarla yapılan en büyük satış olduğunu ifade etti. Ülkede, Bitcoin ile emlak satın alabilmenin yanı sıra, Beach Lounge restoran, Dukley otel ve Dukley Marina gibi yerel işletmelerde kripto paralar geçerli durumda.

Bitcoin karşılığında alınan lüks konutlar Dukley Gardens’ta bulunuyor. Dairelerin satış işlemleri hızlı bir şekilde gerçekleştirildi. Bitcoin ile daire satın alan 25 yaşındaki bir Fransız vatandaşı her şeyin normalden daha hızlı gerçekleştiğini belirtti. Satış işlemleri Budva Noterliği ve Pantovic Hukuk Bürosu tarafından tamamlandı. Sözleşmeden sonra, satıcıya geçen Bitcoin’ler euroya çevrildi.

2017 yılında popüler olan Kripto paralar ile bu tarz ticaretler oldukça yaygınlaştı. Bitcoin ile Miami, Amsterdam, Dubai ve Manhattan gibi dünyanın bir çok önemli turizm merkezinde lüks ticari villa satışları yapılıyor. Bu satıştan da anlaşılacağı gibi Karadağ ülkesi kripto paralar konusunda dostça bir yaklaşım benimsiyor.

Yorumunuzu Yapın "Lüks Gayrımenkullerin Satışında Bitcoin Dönemi Başladı"

Yorum Gönder

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır.


*


WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien