Macau’da 6 Milyon Dolar’lık Çip Çalan Krupiye Yakalandı

macau venetian casinoKumarhane cenneti olarak bilinen Macau’da eşine az rastlanır bir olay yaşandı. İsmi açıklanmayan bir kumarhanede görev yapan krupiye, 6.1 Milyon Dolar’lık çip çalarak sırra kadem basmıştı. Krupiye geçtiğimiz günlerde yakalandı.

Kumarhane soygunları Kuzey Kıbrıs başta olmak üzere birçok yerde gündeme geliyor. Macau’da yaşanan olay ise gerek rakamla gerekse olayın garipliğiyle fazlaca dikkat çekiyor. Macau Daily Times’ın haberine göre bir kumarhanede görev yapan krupiye, yaklaşık 6.1 Milyon Dolar değerinde çip çalarak ortadan kayboldu. Yapılan araştırma sonrasında 49 yaşındaki krupiye ve amcası gözaltına alındı.

Yapılan sorguda suçunu itiraf eden krupiye olayı da kısaca anlattı. Bütün oyun çiplerini çantasına doldurup motosikletle kaçtığını söyleyen krupiye, kumar borcu olduğunu itiraf etti. Çiplerin bir kısmını ele geçiren polis, kalan çiplerin henüz bulunamadığını belirtti. Diğer yandan yakalanan krupiye de kalan çiplerin yerini söylemeyi reddediyor. Aynı şekilde krupiyenin amcası da olayla bir ilgisi olmadığını belirtmiş.

Polis sorgusu halen devam ediyor. Olayda başka kişilerin olup olmadığı araştırılıyor. Kalan çiplerin de yüksek değerde olduğu belirtiliyor ama çipler tespit edilemiyor.

Kumarhanelere girmesi yasak olan kişilerin kumarhaneye girmesi, çipleri çalmaya çalışan müşteriler ve benzerleri çok da yabancı olunmayan konular. Diğer yandan bir krupiyenin çalıştığı yerde bu tip bir işe girişmesi kolay kolay rastlanılacak bir şey değil. Bu soygunun birkaç hafta önce Macau’nun kumarhane gelirlerinin arttığı haberinden sonra gelmesi ise olaydaki en şaşırtıcı olmayan durum.

Yorumunuzu Yapın "Macau’da 6 Milyon Dolar’lık Çip Çalan Krupiye Yakalandı"

Yorum Gönder

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır.


*


WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien