Masörden Kaleciye WhatsApp’ta Şike Teklifi

Masörden WhatsApp’ta Şike TeklifiSpor Toto Bölgesel Amatör Lig (BAL) 2. Grupta şampiyonluk mücadelesi veren Adıyaman 1954 Spor ile 62 Pertek Spor kulüpleri arasında şike iddiası gündeme geldi. 62 Pertek Spor’un masörü Muammer Gönül, Adıyaman 1954 Spor’un kalecisi Lokman Atakal’a WhatsApp üzerinden şike teklif ettiği kamuoyuyla paylaşıldı.

WhatsApp’tan kendisine şike teklif edildiğini yöneticileri ve başkanıyla paylaşan kaleci Lokman’ın bu davranışı üzerine, Adıyaman 1954 Spor Kulüp Başkanı Hüseyin Koç, Kulüp Basın Sözcüsü Kürşat Harmanda, kalecinin de katılımıyla bir basın toplantısı düzenleyerek durumu kamuoyuna aktardı.

Adıyaman 1954 Spor Kulüp Başkanı Hüseyin Koç, yaşananlar için ‘çirkin’ benzetmesinde bulunarak, bu işin peşini bırakmayacaklarını ifade etti.

“KALECİ LOKMAN HELAL SÜT EMMİŞ, TEKLİFİ BİZE HABER VERDİ”

Başkan Hüseyin Koç, “Başımıza üzücü bir olay geldi. Bırakın rakip takımları, hakemleri, bizim oyuncularımıza kadar sızmaya kalkıştılar. Birkaç gün önce kalecimizin daha önceden tanıştığı 62 Pertek Spor’un masörü ile bir WhatsApp yazışması var. Sporcumuz helal süt emmiş olduğu için bu yazışmayı bizimle paylaştı. Biz de kamuoyunda bunu basın yoluyla bu tür işlerin bir daha olmaması için paylaşma gereği duyduk. Sporcumuza çirkin bir teklifte bulunarak, kendilerini şampiyon yapmasını istiyor ve Adıyaman 1954 Spor’un kaybettiği maçlar için maddi ve manevi destek çıkacaklarını ifade ediyor. Kendisini tatmin edecek rakamlar olacağını beyan ediyor. Karşımızdaki kulüp çıkıp, bu işin kendileriyle alakası olmadığını, haberdar olmadıklarını söyleyebilir. Ancak bunu kesinlikle kabul etmiyoruz ve buna da kimse inanmaz. Kentimize hizmet olsun, gençliğe hizmet olsun, spora hizmet olsun diye çırpınırken, birileri çıkıp senin emeğini hiçe sayarak, şike ile teşvikle hakkı olanın şampiyonluğunu çalıyor. Biz bunların önüne geçmek adına ve sporun temizlenmesi adına ne gerekiyorsa yapacağız” dedi.

Başkan Koç, konunun takibini sürdürerek gerekli yerlere başvuru yapacaklarını sözlerine eklerken, kaleci Lokman Atakal ise söz aldığında yazışmalardan bahsetti.

Spor Toto BAL 2. Grup’ta Adıyaman 1954 Spor 43 puanla zirvede yer alırken, 62 Pertek Spor ise 40 puanla ikinci sırada bulunuyor.

Şike iddialarının hedefinde olan ve WhatsApp yazışmaları ortaya dökülen 62 Pertek Spor Masörü Muammer Gönül ise, sosyal medya üzerinden bir açıklama yaparak yazışmaların kendisine ait olduğunu kabul etti ve arkasında kimsenin olmadığını şu sözleri ile ifade etti: “Bu muhabbetin ardında kimse aranmasın. Bu sadece benle Lokman arasında yaşanmıştır” diyerek 82 Pertek Spor camiasından özür diledi. Masör Muammer Gönül, ayrıca takımla ilişkisinin kesildiğini de duyurdu.

Yorumunuzu Yapın "Masörden Kaleciye WhatsApp’ta Şike Teklifi"

Yorum Gönder

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır.


*


WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien