Michigan’da Online Kumar Oyunları Yasallaştı

Michigan’da Online Kumar Oyunları YasallaştıMichigan’da geçtiğimiz hafta online kumar oyunlarının yasallaşması tekrar gündeme geldi. Brandt Iden tarafından online kumar oyunlarının yasallaşması tasarısı meclis tarafından onaylandı. Bundan böyle Michigan sakinleri internet üzerinden online kumar oyunlarını oynayabilecekler.

Geçtiğimiz haftalarda milletvekili Brandt Iden tarafından online kumarın yasallaşması gündeme getirilmişti. Tasarıda kara tabanlı kumarhaneler tarafından online kumar oyunlarına izin verilmesi yer alıyordu. Bu tasarı geçtiğimiz günlerde onaylandı ve Michigan online kumar oyunlarına yer vermeye başladı.

”Michigan’da Zaten İnsanlar Online Kumar Oynuyorlar”

Yeni tasarının eyalete katkı sağlayacağına inandığını belirten Brandt Iden, yasanın onaylanmasının ardından açıklamalar yaptı. 34 yaşındaki politikacı şu ifadeleri kullandı:

“Ben, Michigan’da zaten birçok kişinin internet üzerinden kumar oynadığını fark ettim. Ancak bu kişiler, bu oyunları riskli olarak adlandırabileceğimiz siteler üzerinden oynuyorlardı. Bu yasa ile birlikte artık riskli sitelerden oyun oynanmasına gerek kalmayacak ve oyunlar eyalet güvencesinde olacak.”

Brandt Iden, sadece 21 yaş ve üzerindeki kişilerin kumar oynayabileceğini de dile getirdi. Bu sayede güvenlik zafiyetinin ortadan kalkacağını belirten Iden, eyaletin de gelirlerini arttıracağını tahmin ediyor:

“Yeni yasa ile birlikte oyun gelirlerinde bir artış olacak. Bu gelirlerin %8’i eğitim ve ulaşım alanlarında kullanılacak. Genel vergileri arttırmadan eyaletin gelirlerini böylece arttırmış olacağız.”

Genel bahis yasağının kaldırılmasından sonra ABD’de kumar konusu gündeme geldi. Michigan’ın ardından birçok eyaletin yeni yasaları gündeme getireceği ve kumar oyunlarının bu sayede önünün açılacağı tahmin ediliyor.

Yorumunuzu Yapın "Michigan’da Online Kumar Oyunları Yasallaştı"

Yorum Gönder

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır.


*


WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien