PaddyPower Rusya’nın Her Golünde LGBT Hakları İçin £10.000 Bağışlayacak

lgbt bayrağıİrlanda merkezli bahis sitesi Paddy Power, Rusya’daki ayrımcılığın altını çizmek için yeni bir sosyal sorumluluk projesine imza attı. 2018 Dünya Kupası boyunca ev sahibi Rusya’nın atacağı her golde £10.000 bağışlayacak olan Paddy Power, eşit bir toplumun önemine vurgu yapmayı amaçlıyor.

Rusya’da 2013 yılında eşcinsel propagandayı yasaklayan bir yasa gündeme gelmişti. Birçok kişiye göre düşmanca bir ortam yaratan Rusya’nın bu hareketine karşı 2018 yılında Dünya Kupası öncesinde harekete geçildi. Sıra dışı kampanyalarıyla dikkat çekmeyi seven Paddy Power, bu sefer LGBT hakları için harekete geçti. Rusya’nın turnuva boyunca atacağı her golün ardından £10.000 bağışlayacağını açıklayan Paddy Power, LGBT hakları açısından bir farkındalık yaratmaya çalışıyor.

Attitude Dergisi’ne bağışlanacak olan bu paralar, futbolu daha kapsayıcı bir hale getirmek için kullanılacak. İlk maçta Rusya’nın Suudi Arabistan’ı 5-0 geçmesinin ardından £50.000 bağış yapıldı.

Kampanyaya Ünlü İsimlerden Destek Geldi

Farklı bir bağış kampanyasına imza atan Paddy Power’ın bu hareketi LGBT dünyasında dikkat çekti. Eski Olimpik sporcu Caitlyn Jenner, yüzücü Mark Foster ve koreograf Loui Spence gibi isimler sosyal medya hesapları aracılığıyla kampanyaya destek verdiklerini duyurdular.

Bağışı toplayan Attitude Dergisi Vakfı ise paranın kullanılacağı alanlar hakkında bir bilgilendirme yaptı. LGBT’ye karşı önyargıyı yıkmak ve LGBT bireylerini futbol sahasında korumak için bu paranın kullanılacağı açıklandı. Ayrıca kolejlerde bu para ile eğitim programları finanse edilecek.

Yorumunuzu Yapın "PaddyPower Rusya’nın Her Golünde LGBT Hakları İçin £10.000 Bağışlayacak"

Yorum Gönder

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır.


*


WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien