Poker Oyuncusu Fazeli’den 6 Milyon Dolarlık Dolandırıcılık

Poker Oyuncusu Fazeli’den 6 Milyon Dolar’lık DolandırıcılıkDolandırılmak sadece Türkiye’deki insanlara özgü bir özellik değil. Dünyanın her yerinde birbirine benzer dolandırıcılık vakaları olabiliyor. Superbowl biletleri satacağını iddia eden profesyonel poker oyuncusu Seyed Reza Ali Fazeli’nin, 6 Milyon Dolar toplayarak kumar borçlarını ödemesi de dolandırıcılığın her yerde olduğunu gözler önüne seriyor.

Seyed Reza Ali Fazeli, poker turnuvalarından toplam 2.2 Milyon Dolar’ın üzerinde kazanmış bir poker oyuncusu. Ancak son dönemde birçok sorunla boğuşan Fazeli, bu sorunların çözümü için dolandırıcılığa başvurmuş. Birçok kişiyi Superbowl ve Dünya Kupası gibi etkinliklere bilet satacağı konusunda ikna eden Fazeli, toplam 6.2 Milyon Dolar toplamış. Ancak topladığı paralarla herhangi bir bilet almak yerine kendi borçlarını ödeme yoluna gitmiş. Bunun yanında kumar bağımlılığı tedavisi için de bu parayı kullanmış.

Fazeli’nin bu dolandırıcılık girişimini Mayıs 2016 – Mayıs 2017 tarihlerinde gerçekleştirdiğine inanılıyor. Bu tarihlerde birçok turnuvaya katılan Fazeli’nin kaynağı muhtemelen dolandırıcılıktan kazandığı paralardı.

NFL biletlerini satmayan Fazeli’nin yaptığı tek şey amiyane tabirle “paşa gönlünü eğlendirmekti.” 14 Şubat günü tutuklanan Fazeli’nin 26 Mart tarihinde bir duruşması var. Bu duruşmada suçlu bulunması durumunda 40 yıla kadar hapis cezasına çarptırılacağı tahmin ediliyor.

Bu tip dolandırıcılık olaylarının temel sebebi insanların aslında kendini kurnaz sanması. Muhtemelen Fazeli, daha uygun bir fiyat belirleyip, bu biletleri satacağını vaat etti. Buna inanan kişiler de kaçınılmaz son ile karşı karşıya kaldılar. İlerleyen yıllarda da dünyanın her yerinde benzer olaylar yaşanmaya ne yazık ki devam edecek.

Yorumunuzu Yapın "Poker Oyuncusu Fazeli’den 6 Milyon Dolarlık Dolandırıcılık"

Yorum Gönder

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır.


*


WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien