Rönesans’tan Kalma Konak Bitcoin ile Alınabilecek

Roma'daki Rönesans dönemi sarayı Senatorio Palaceİtalya’nın başkenti Roma’nın merkezinde yer alan Rönesans döneminden kalan tarihi bir bina birkaç gün içinde açık arttırmayla satılıyor. 17 bin metrekarelik bu muhteşem konak için arttırmaya girenler hem ABD dolarıyla hem de kripto parayla katılım sağlayabilecekler. Konağın açılış fiyatı ise yaklaşık 7 bin 200 Bitcoin olarak belirlendi.

Koinbülteni’nin haberine göre, 28 Haziran Perşembe günü açık arttırma usulüyle Rönesans’tan kalan bir malikane Roma’da satışa çıkarılıyor. Açık arttırmaya ABD doları ve Kripto para ile katılım mümkün olabilecek. Dört katlı konağın 11 yatak odası, 15.5 banyosu, bir adet tiyatrosu, özel bir bahçesi ve küçük bir mabedi bulunuyor. Açılış fiyatı ise 38 milyon Euro (yaklaşık 7 bin 200 Bitcoin) olarak belirlendi.

Kripto paraların kullanılabildiği gayrımenkul açık arttırmalarından haberlerimizde bahsetmiştik. Söz konusu konak ise Kripto para ile alınabilecek en pahalı ve tarihi mülk olarak kayıtlara geçiyor. Zamanında Michelangelo ile de çalışmış olan 16. yüzyıl mimarlarından Giacomo Della Porta ve Girolamo Rainaldi tarafından tasarlanıp inşa edilen konak, günümüzde İtalyan hükümeti tarafından sit alanıyla korunuyor. Yapılacak açık arttırmayla “böyle bir mekana yakışabilecek yeni bir sahip” bulunması amaçlanıyor. Açık arttırmaya katılım sağlamak isteyen kişilerin kayıt yaptırıp 100 bin dolar ya da bu meblağın kripto para üzerinden dengi üzerinden ödeme yapmaları gerekiyor.

Zamanlama olarak açık arttırma, kripto paraların değerinin pek de iyi olmadığı bir döneme denk geldi. Daha az bir miktar kripto para kullanılarak bundan 5 ay önce bu konak alınabilirdi ancak şu dönemde bu mümkün gözükmüyor. Bitcoin 2017 sonralarında 20 bin dolar seviyelerindeydi. Şimdi ise 6 bin 100 dolar seviyelerini görmüş durumda. Yani şu anda neredeyse 7 bin 200 Bitcoin kullanarak alınabilecek olan bu konak Aralık ayında sadece 2 bin 200 Bitcoin karşılığında alınabilirdi.

Yorumunuzu Yapın "Rönesans’tan Kalma Konak Bitcoin ile Alınabilecek"

Yorum Gönder

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır.


*


WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien