Şeker Makinesine Bitcoin Ödeme Seçeneği Eklediler

bitcoin ile çalışan şeker makinesiKripto paraların en değerlisi Bitcoin, hakkındaki tartışmalar süredursun, hoş haberlerle de gündeme gelebiliyor. Bu yeni teknolojiye dair dünyanın dört bir yanından farklı haberler ajanslara düşüyor. Bunlardan en sonuncusu normalde bozuk paralarla ödeme yapılan şeker makinesine Bitcoin ödeme desteğinin eklenmesi oldu.

Özgür ekonomilerin inşası için Kripto paralar yüzyılın en büyük buluşlarından biri olarak kabul ediliyor. Ekonomik açıdan hala tartışmalara konu olsalar da, birçok uzman onların gelecekte yaygın bir şekilde kullanılacağından emin. Şimdilerde genel olarak yatırım aracı gibi görülen kripto paralar, bir zaman sonra fiziksel paraların yerine geçmeye başlayacaklar.

İnsanların somut bir varlığı olan ve maddiyat teşkil eden kağıt ve demir parçalarından uzaklaşması tabi ki kolay olmayacak. Sonuçta hala akıllı telefonlara bile çok hakim olamıyoruz. Ayrıca fiziksel paraları terk etmek, pek çok çalışma şeklini de tarihe gömecek. Örneğin otomatlara bozuk para atmak yerine, sadece bir barkod okutarak telefonlarımızdan ödemeler yapacağız.

Webtekno’nun haberine göre, söz konusu şeker makinesi de yukarıda bahsettiğimiz dönüşümün bir parçası olarak dizayn edildi. Fiziksel paralar yerine Bitcoin ödemesiyle şeker alınabiliyor.

Bir Bitcoin meraklısının hayata geçirdiği Sweetbit adındaki bu cihaz, elbette ticari bir kaygıyla üretilmedi. Üretim amacı birşeylerin değiştiğini göstermek. Cihazı üreten David Knezic, Bitcoin ödemelerini çeşitli cihazlara entegre etmenin ne kadar kolay olduğunu göstermek için bu işe giriştiğini söylüyor. Ayrıca geliştiricler ve yazılımcılar için sistemin kodlarını açık kaynak olarak GitHub sayfasında paylaşıyor.

Bitcoin, yüksek değerinden dolayı günümüzde bir takas aracı olarak kullanılmaya pek müsait görünmüyor. Uzmanların altını çizdikleri nokta da tam burası. Bitcoin bir başlangıçtı, hayatımızda takas aracı olarak yer edecek düşük değerli yeni kripto para birimlerine ihtiyaç var. Aynı zamanda bazı farklı özelliklere sahip kripto paralar, hala yatırım aracı olarak kullanılmaya devam edeceklerdir.

Yorumunuzu Yapın "Şeker Makinesine Bitcoin Ödeme Seçeneği Eklediler"

Yorum Gönder

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır.


*


WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien