Takı Töreninde Damada 30 Dolar Bitcoin Takıldı

Takı Töreninde Damada 30 Dolar Bitcoin TakıldıGeçtiğimiz günlerde haberlere konu olan Hintli çiftin düğününde hediye edilen Bitcoin’lerden sonra Türkiye’de evlenen bir çifte 30 dolar değerinde Bitcoin takıldı. Damadın arkadaşı takı merasimi sırasında cep telefonundan damadın telefonuna 30 dolar değerinde Bitcoin gönderdi.

Avcılar’da bir düğün salonunda gerçekleşen çiftin takı merasimi haberlere konu oldu. Çok konuşulan düğünde damadın bir arkadaşı geline önce 100 lira taktı. Ardından cebindeki akıllı telefonu çıkartarak kendi Bitcoin hesabından damadın hesabına 30 dolar yolladı.

DAMADIN ARKADAŞI DAMADA BİTCOİN HEDİYE ETTİ

Diken haber sitesinin haberine göre, Avcılar’da Demet Sarıaltun-Enes Kolukırık çiftinin düğününde bir ilk yaşandı. Damadın arkadaşı olduğu öğrenilen Bilal Temur, damada 30 dolar Bitcoin taktı. Bu anlar video’ya alınarak ölümsüzleştirildi.

Temur, akıllı telefonunu kullanarak Bitcoin hesabı aracılığıyla damadın telefonuna 30 dolar gönderdi. Damat da yollanan paranın ulaşıp ulaşmadığını cep telefonundan anında kontrol etti.

DİGİTAL PARA BİRİMİ ZAMAN TASARRUFU SAĞLIYOR

İyice popüler hale gelen Bitcoin günlük hayatımızın da içinde. Türkiye’den özellikle genç kesimin ilgisi Bitcoin’e olan ilgiyi arttırdı. Herkese anında ödeme imkanı veren, internet kullanıcıları arasında zaman ve mekandan bağımsız para transferine yarayan sanal para birimi olarak kullanılan Bitcoin diğer para birimleri ile de takas edilebiliyor.

Bitcoin ağı merkezi değil, herhangi bir denetleyicisi de yok. Ağa bağlı bilgisayarlar aynı programı kullanarak işlem görüyorlar. 2009 yılında kullanılmaya başlanan Bitcoin o dönemden bu yana değer üstüne değer kazandı.

İlk çıktığı zaman 1 dolar olan Bitcoin’in zaman içinde kabul görmesiyle yatırımcılar da sanal paraya yönelmeye başladı. Geçen yıl bu zamanlarda sadece 400 dolardan işlem gören Bitcoin, bir yıl içinde yatırım yapanların paralarını da üçe katlamış oldu.

Yorumunuzu Yapın "Takı Töreninde Damada 30 Dolar Bitcoin Takıldı"

Yorum Gönder

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır.


*


WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien